مضرات عناب خشک

مضرات عناب خشک و تازه | چه کسانی عناب مصرف نکنند!

عناب علاوه بر فواید و خواص عناب ،دارای مضراتی نیز هست. در نتیجه بهتر است با مضرات عناب آشنا شویم. و بدانیم که چه کسانی عناب مصرف نکنند و یا شاید بهتر است بگوییم زیر نظر پزشک مصرف کنند. دو دسته از افراد باید در مصرف دمنوش عناب و خود عناب احتیاط کنند.

مضرات عناب برای افراد دارای غلظت خون

اگر دارای غلظت خون بالایی هستید. بهتر است در مصرف عناب زیاده روی نکنید. چراکه ویتامین K موجود در عناب موجب افزایش غلظت خون می شود.همچنین بی خوابی و بی حالی را نیز در پی خواهد داشت.

مضرات عناب برای افراد دارای طبع سرد

طبع عناب سرد است. در نتیجه بهتر است افرادی که دارای طبع سرد هستند. از مصرف زیاد عناب بپرهیزند. چرا که دچار مشکلات گوارشی از جمله نفخ خواهند شد. این افراد می توانند برای خنثی سازی سردی عناب به همراه آن موویز یا هر فرآورده ای با طبع گرم را مصرف کنند.

موارد منع مصرف دمنوش عناب

معایب عناب خشک

این افراد باید در مصرف دمنوش عناب دقت کنند و با مضرات عناب و دمنوش آن آشنا باشند و در صورت لزوم برای مصرف آن به پزشک خود مراجعه کنند.

  • افرادی که داروی خاصی مصرف می کنند چراکه ممکن است تداخلات دارویی ایجاد کند.
  • مصرف دمنوش عناب برای زنان باردار بهتر است با نظر پزشک معالج صورت گیرد.
  • افراد دیابتی بهتر است بدانند که مصرف این دمنوش موجب افت قند خون شدید خواهد شد. پس این افراد نیز با نظر پزشک این دمنوش را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
  • افراد دارای نفخ شدید و غلظت خون نیز از مصرف این دمنوش بهتر است بپرهیزند.
  • و در آخر طبع عناب است که سرد است و بهتر است در دمنوش خود از طبع گرم استفاده کنید تا اثر آن را تا حدی خنثی کند.

علاوه بر مواردی که گفته شد، همه ما میدانیم زیاده روی در هر چیزی می تواند مضر باشد. در نتیجه سعی کنید در مصرف عناب زیاده روی نکنید.

f-admin

دیدگاهتان را بنویسید